Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktualitky ze života naší třídy

Příspěvky

Výstava výtvarných prací - Praha

25. 6. 2013

Výstava výtvarných prací zaslaných do soutěže "Z místa na místo" - organizace ADRA

Místo: České centrum Praha, Rytířská 31 110 00 Praha 1 (zobrazit na mapě)
Termín: 6. 6. – 28. 6. 2013, denně od 10-17 hodin.

Výstava se koná pod záštitou místopředsedy vlády a ministra zahraničních věcí ČR Karla Schwarzenberga.

kacka-martinova---prazska-vystava-adra.jpg

Na obrázku je možno vidět obrázek Kačenky Martinové!

(vlevo nahoře-červená loďka, moře..)

  

 

25.6. Rozloučení se školou

25. 6. 2013

Ačkoli venku padala jedna kapka za druhou, nás to neodradilo pořádně se připravit a rozloučit se s prvním stupněm a školou před prázdninami. Ukončili jsme tím i celoroční projekt Školákův rok s knížkou.

V 8:00 hod jsme se vydali nachystat vše potřebné v budově naší školy, neboť déšť nás ven nepustil. Děti od 1. do 4.třídy prošly všechna stanoviště a na každém z nich získaly část puzzle. Na desátém stanovišti-červen-puzzle sestavily, slepily a za odměnu dostaly část z velkého závěrečného obrázku. V 11:00 hod jsme se sešli, zástupci tříd donesli obrázky, před ostatními sestavili a nalepili s textem. Na závěr jsme den zrekapitulovali a zakřičeli si společně:

 "Hurá! Těšíme se na prázdniny!" a ozval se hřmotný potlesk.

Poděkování patří všem dětem.

st838762.jpg

 

4.6. Z pohádky do pohádky

5. 6. 2013

Dětičky z MŠ Sluníčko Na Valech nás navštívily v 8:30 hod a byly s námi až do 3.vyučovací hodiny. S dětmi jsme se přivítali, jako pohádkové postavy jsme se jim představili a mohly začít hrátky "Z pohádky do pohádky". Bylo nachystáno 8 stanovišť. Na každém z nich min.3 pohádkové bytosti (Rumcajs, kocour Modroočko, Hurvínek, včelí medvídci, červená Karkulka a další). Po skončení jsme ještě zhlédli divadelní představení O Budulínkovi od dětí z 5.B.

Dopoledne se velmi vydařilo, děti byly nadšené a i my jsme si to moc užili.

wp_000451.jpg

 

5.6. Výstava prací VV soutěže "Krásy Polabí"

5. 6. 2013

Dnes jsme se byli podívat na výstavě kryté láznské kolonády, kde jsou vystaveny obrázky výherců soutěže "krásy Polabí". Na většině míst se umístily děti z 3. a 4. tříd z naší školy a děti z MŠ naší a v okolí. Soutěž obsahovala i část fotografickou, do které se přihlásila a svou fotografii zanesla Kája Česáková, která za ni získala krásné třetí místo a obdržela hodnotné ceny.

Všem moc blahopřejeme!

 

Adopce zvířátka..

30. 5. 2013

Již je známý výsledek hlasování o adopci zvířátka z pražské ZOO. A kdo je vítěz?

 LACHTAN :)

 

Hlasování proběhlo...

16. 5. 2013

Dnes proběhlo hlasování o adopci zvířete z pražské ZOO. Na výběr bylo z těchto 3 zvířat v hodnotě okolo 10 000 KČ - velbloud dvouhrbý, panda červená a tuleň jihoafrický :) Nyní budeme čekat na vyhlášení výsledků. A komu fandíte vy?

Zároveň jsme si dnes vyhodnotili třídní sběr papíru.

Nejlepšími sběrači byli: Tomáš Klubal (115 kg), Kačka Hrůzová (107,5 kg) a Terka Průchová (68 kg). Dále svým sběrem přispěli tito : Natálka, Tomáš B., Kája Č., Dan, Kačka I., Bára K., Kačka M., Tadeáš , Petr Š. a paní učitelka 

Všichni jmenovaní si odnesli sladkou odměnu a vybrali si malý dáreček.

 

A je to tady...!

14. 5. 2013

Sběr papíru, který proběhl ke Dni Země, již máme odvezený a nyní čekáme na částku, kterou jako škola obdržíme. Za tuto částku se vybere zvířátko - hlasovat budou děti i učitelé 1. a 2.stupně formou vhazování barevných lístečků k danému zvířeti. A koho vybereme? Tak na to si ještě musíme chvíli počkat. Hlasování bude probíhat tento čtvrtek...

 

Vyhodnocení výtvarných soutěží ..

2. 5. 2013

Zde vkládám odkazy na VV soutěže, do kterých jsme se letos opět zapojili,můžete nahlédnout.

Bezpečnost v práci - Dej zdraví šanci! 

http://skoly.vubp.cz./soubory/vytvarna-soutez-2013-prezentace.pdf

Namaluj strašidlo!

http://www.rozhlas.cz/webik/zabava/_zprava/malujeme-2013-prvni-hodnoceni--1200573

- zde budeme během měsíce května hlasovat pro nejhezčí obrázky

- doufejme, že tam najdeme i některé obrázky našich spolužáků :)

ADRA "Z místa na místo"

Soutěž prodloužena do 20.5. Poté budeme čekat na výsledky...

http://www.adra.cz/prvak/vytvarna-soutez

Krásy Polabí - fotografické soutěže se se svými snímky zúčastnila Kája Česáková (čekáme na vyhodnocení)

 

 

22.4. Den Země

2. 5. 2013

22.4. jsme oslavili Den Země. Někteří mladší žáci měli svůj program na nádvoří zámku v Poděbradech, kam jsme se i my posléze vydali podívat na výstavku jejich prací...

Ale jak probíhal den u nás? Nejprve jsme hráli hru na "špióna". Děti se snažily vyřešit téma pomocí mých indicií a nápověd. Nakonec se všem podařilo slovo vymyslet - SLUNCE. Čím vším je pro nás Slunce? To byl další úkol, kterého se všichni perfektně zhostili. Poté probíhala diskuze na téma: Slunce, náš hodinář; Slunce, naše obživa; Slunce, naše energir a další.. Další aktivita se jmenovala "Pětilístek". V posledních dvou hodinách se děti vrhly na tvoření - ve skupinách pomocí víček vytvořily obrazy, které se měli tématiky Slunce úzce dotýkat. Všem se práce vyvedla. Nyní jsou stále obrazy vystavené na chodbě u nás v 1.poschodí a vydrží tu ještě do příštího týdne. Přijďte se podívat :) 

101_5282-.jpg   101_5305-.jpg   101_5308-.jpg 

     101_5306-.jpg   101_5337-.jpg     101_5358-.jpg

 

  Slunce - hra Špión, Co vím o Slunci (lístečky s popisky uvnitř), Pětilístek, diskuze .. .                           

101_5270-.jpg

                                   

                                                                            

 

 

 

 

    

                                                            

       

 

Výtvarné soutěže

9. 4. 2013

 Letošní rok přináší opět velké množství výtvarných soutěží... A protože mezi dětmi jsou i výborní kreslíři, ráda a vždy s velkým nadšením se s dětmi soutěží účastním. Nyní pracujeme na VV soutěži od spol.ADRA (téma: "Z místa na místo"). S dětmi jsme dnes a včera probírali a diskutovali na téma cizinci, migrace, azyl, transport, solidarita atd. Dělali jsme různé skupinové činnosti, které se týkali nejen lidí (zvířat, věcí) - Proč se přemísťujeme z místa na místo? Protože chceme? (dovolená, poznávání, rodina, vzdělání,práce..) nebo musíme?(válka, nepokoje, pronásledování, přírodní katastrofy...). Doma si "balili kufřík", což pro některé - podle dnešního rozebírání činnosti - nebylo snadné, pocity, které děti provázely byly smíšené... Příští týden budeme práce dokončovat a poté odešleme.

Mezi některými loni již oceněnými byla např. Kája Česáková (téma: Vesmír), Tadeáš Pospíšil (téma: ADRA "Voda pro život")... 

Letos jsem zasílala obrázky do těchto VV soutěží: regionální "Kladenská veverka",  Praha VÚBP  "Bezpečnost práci - Dej zdraví šanci!" a rádio Český rozhlas "Nebojme se strašidel".. Doufejme, že se nám zopakují úspěchy jako v předešlém roce. Podívejte se na video ze soutěže rádia Český rozhlas, protože je opravdu z čeho vybírat a nejen obrázků jsou hromady !   Zde budete také během měsíce května hlasovat o nejhezčí obrázek. Více info na webu rádia. 

http://www.rozhlas.cz/malujeme/aktualne/_zprava/tisice-deti-poslaly-strasidla-podivej-se-na-video--1195304