Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čtenářství

Vážení rodiče, milé děti.

Dbejte prosím doma na pravidelné čtení. Každé úterý v rámci 2 hodin ČJ LV budeme opět věnovat (pro velký ohlas)  především samostatnému čtení a sdílení myšlenek, názorů a také prezentaci přečtených knih. Čtenářskou dílnu obohatíme o různé tématické úkoly a hry, referátky či vizitky autorů. Nedílnou součástí bude i má konzultace s vámi  během čtení a tvorba čtenářského deníku. K dispozici jsou vám knížky v naší třídní knihovničce, které si můžete půjčovat. Moc se těším, až se nám "strom" ve třídě zase zazelená. Čteme pro radost i poučení.

                                                                             Vaše paní učitelka :)

 

Příspěvky

1.6. - 7.6. 3.mezinárodní týden čtení dětem

5. 5. 2013

I my se zapojíme - v rámci celoročního projektu Děti dětem, kdy jsme chodili číst malým kamarádům do MŠ, uspořádáme pro ně zábavné dopoledne plné pohádek  - "Z pohádky do pohádky". V tomto týdnu nás také navštíví autor dětských knih Jan Sviták, který si s dětmi povypráví o svých knihách... A kdy se na něj můžeme těšit? 5.června :)

 

 

Projekt "Školákův rok"

26. 9. 2012

V rámci tohoto celoročního školního projektu budu s dětmi každý měsíc vybírat úryvky, texty, povídky, básničky aj. na daná témata. Texty přečteme a budeme s nimi dále pracovat, ilustrovat, vymýšlet svoje autorské texty atd.

Odkaz do sekce - http://www.zsvaclavahavla5a-pdy.estranky.cz/clanky/aktualitky-ze-zivota-nasi-tridy/skolakuv-rok.html

Školákův  rok  s knížkou

 

 

Od října 2012 ...

19. 9. 2012

V rámci projektu "Celé Česko čte dětem" budou děti z 5. a 4. ročníků docházet do třídiček v MŠ Na Valech. Tam malým kamárádům budou vždy v úterý po 5.vyučovací hodině (max.15-20 minut) předem zvolené dvojice dětí předčítat před spaním krátké příběhy, pohádky a jiné texty. Z tohoto setkávání byla většina dětí z naší třídy mile překvapena a mohu říct i nadšena a s úsměvem toto sdělení přijaly. Budeme se těšit na spolupráci :)

                                                                                                  "Děti dětem"

 

http://www.celeceskoctedetem.cz/